Jeden oddíl, jedna škola, jeden tým

25.05.2014 09:36

Autor: Hruška Jan

Dne 24.5.2014 se konal "rekreační" turnaj školních týmů a oddílů. Turnaj byl plánován pro 4 kategorie - školy (I. a II. stupeň), oddíly (I. a II. stupeň). Za II. stupeň se ale přihlásilo jen jedno družstvo (Bohemians), takže měli zlato jisté. Za I. stupeň hrálo 8 týmů. Naše družstvo ve složení Hlavina Matouš, Hruška Adam, Hlavina Lukáš, Procházka Viktor se původně přihlásilo do kategorie škol, ale vzhledem k tomu, že většina soupeřů byla neregistrovaná (rekreační šachisti), tak nás pořadatel přeřadil do kategorie oddílů.

Turnaj se hrál jen na 5 kol. Vzhledem k tomu, že jen 3 týmy byly složeny ze závodních hráčů, tak to bylo dostatečné. Naše družstvo vyhrálo 3x 4-0 se školními družstvy, remizovalo 2-2 s Bohemians II. stupeň a bohužel prohrálo 4-0 s týmem ERA.Celkově jsme byli třetí, ale v naší kategorii oddílů jsme získali stříbro. Pokud bychom zůstali v kategorii škol, tak bychom byli jednoznačně první, ale takto získala první místo Šachová škola Gambit. Detailni výsledky jsou v sekci Aktivity a pár fotografiií v sekci Fotogalerie.