MČR školních družstev

08.04.2014 18:27

Autor: Hruška Jan

Ve dnech 7.-8.4. 2014 se konalo Mistrovstí ČR školních družstev v kategorii 1.-5. tříd. ZŠ Nebušice reprezentovali hráči našeho odílu v pořadí 1. Hlavina Matouš, Hruška Adam, Procházka Viktor a Hlavina Lukáš, kteří si postup vybojovali v přeboru Prahy. Mistrovství se hrálo na 9 kol tempem 20 min/partii + přídavek 5s za tah. O vítězi rozhodoval olympijský systém, tj. absolutní počet bodů na šachovnicích. Turnaje se zúčastnilo 30 škol a konkurence byla veliká. Tým ZŠ Nebušice byl nasazen podle průměrného  ela hráčů jako 15. Při pohledu na horní desky týmů bylo zřejmé, že 1. a 2. šachovnice budou obtížné. V řadě případů se jednalo o starší hráče (5. třída) s elem kolem 1400-1500. I přesto se Matoušovi podařilo skvělý výkon 5 bodů z 9, Adam ho doplnil 2,5 body, Viktor 3 body a na poslední šachovnici exceloval Lukáš 7 body z 9. Poslední šachovnice však byla velmi adrenalinová, protože se jednalo o slabší hráče a očekávaný vítěz se běžně během partie několikrát změnil. Naštěstí Lukáš tuto loterii ve větším množství případů vyhrál. Celkově tým získal 17,5 bodu a obsadil 17. místo. Výsledek lze hodnotit jako očekávaný, protože konkurence byla opravdu veliká. Na druhou stranu mládí našich  hráčů dává obrovský potenciál pro příští roky, kdy se doufejme přesuneme z pozice průměrných do pozice favoritů.