MČR školních týmů

26.06.2016 17:18

Ve dnech 21.-22.6. 2016 se v kongresovém centru  ve Zlíně konalo Mistrovství ČR školních týmů v šachu, kam si ZŠ Praha-Nebušice vybojovala postup v únoru. Letos poprvé v historii soutěže hrály všechny věkové kategorie (1.-5. třída, 6.-9. třída, střední školy) ve stejný čas a na stejném místě. Z 1054 družstev, která se zúčastnila okresních/krajských kol, tak zůstalo nejlepších 90, tj. cca 30 pro každou kategorii. Celkově se tak mistrovství účastnilo cca 450 hráčů a 200 trenérů/učitelů/rodičů. Novinkou též byla přítomnost televizních kamer. Celé dění bylo tak možné sledovat online na internetu.

V kategorii 1.-5. tříd základní školu Praha-Nebušice reprezentovali hráči 1. Hlavina Matouš, 2. Hruška Adam, 3. Hlavina Lukáš, 4. Kantor Tomáš. Mistrovství se hrálo na 9 kol a o vítězi rozhodoval olympijský systém, tj. absolutní počet bodů na šachovnicích.

Tým měl velmi dobrý začátek, kdy se po 6. kole držel na 9. místě. Pak se ale projevila únava a několik nešťastných partií posunulo tým na konečné 21. místo z 32 týmů. Hlavní oporou byl Matouš, který z 9 partií získal 6,5 bodů, následován Adamem s 5 body, Lukášem s 2,5 body a Tomášem s 1,5 bodem. Vedoucími týmu byli Jan Hruška a Jan Hlavina, rodiče zúčastněných žáků.

Zleva: Hlavina Jan, Hlavina Lukáš, Hlavina Matouš, Hruška Adam, Kantor Tomáš, Hruška Jan